Výlet do Vídně

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Výlet do Vídně

Naše škola se dne 30. listopadu 2023 zúčastnila výletu do rakouské metropole Vídeň. Jakmile jsme dorazili autobusem do Vídně, vřele nás přivítal příjemný průvodce, který nás provedl centrem města. Navštívili jsme nádherný zámek Belvedere, kde jsme obdivovali krásy zahrad a zlatou kopuli Pavilonu Secese. Poté jsme prošli kolem památníku Rudé armády, která osvobodila Vídeň. Zastavili jsme se u rodinných farmářských trhů, kde jsme strávili dostatek času. Navzdory únavě jsme s radostí vstoupili do Přírodovědeckého muzea nedaleko Hofburgu. V muzeu jsme obdivovali fascinující exponáty staré několik tisíc let od hmyzu až po drahokamy, kostry dinosaurů a ptakoještěrů. Na závěr naší výpravy jsme se ponořili do vánoční atmosféry na náměstí Marie Terezie, kde probíhaly vánoční trhy. I přes chladné počasí byl náš výlet velmi vydařený.

Lada Formánková, Justina Hošková a naši vzorní žáci.

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz