Projekt Příběhy našich sousedů Paměti národa nově u nás ve škole

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Projekt Příběhy našich sousedů Paměti národa nově u nás ve škole

Naše škola se bude ve školním roce 2024/2025 účastnit projektu neziskové organizace Post Bellum Příběhy našich sousedů. V úterý 25.6. přišla budoucím osmým ročníkům představit tento projekt přímo vedoucí projektu MgA. Michaela Chalupská z Institutu Paměti národa Brno. Jedná se o vzdělávací projekt, který nabízí žákům možnost vyzkoušet si, jaké to je být dokumentaristou. V rámci projektu žáci natočí životní příběh pamětníka a formou reportáže ho představí veřejnosti. Můžou si zvolit formu audio reportáže, video reportáže nebo animovaného filmu, případně komiksu. Během práce budou mít možnost spolupracovat s pracovníky Českého rozhlasu, animačního studia Scala nebo České televize. Celá jejich půlroční práce bude představena a jimi odprezentována na závěrečné slavnostní prezentaci v reprezentačních prostorách v Brně a příběhy budou dostupné na webu www.pribehynasichsousedu.cz.

Mgr. Markéta Uhlířová

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz