Technické muzeum v Brně

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Technické muzeum v Brně

Vítanou příležitostí pro zpestření výuky byla pro žáky 3. B a 5. C návštěva Technického muzea v Brně. V pátek 14. dubna si žáci prošli prvorepublikovou uličku, prodávali a nakupovali v koloniálu, viděli předměty a vybavení ševcovské dílny, s obavami nahlíželi do zubní ordinace  a kadeřnického salónu. Při posezení v hospodě jim zahrál orchestrion, děvčata zajímala krejčovská dílna, chlapce zase stará auta a motorky. Děti měly také možnost prakticky vyzkoušet kompenzační pomůcky pro zdravotně postižené, své vědomosti a dovednosti vyzkoušely v dílničkách. Velký ohlas sklidil i oživlý Golem.

Protože si děti z časových důvodů nestihly prohlédnout všechny nabízené expozice, určitě se do Technického muzea ještě někdy podíváme.

Mgr. Marie Musilová a Mgr. Lenka Fenclová, třídní učitelky

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz