Návštěva vily Tugendhat

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva vily Tugendhat

Začátkem měsíce února navštívili žáci osmých ročníků vilu Tugendhat. Během zhruba 90minutové prohlídky si prošli všechna tři podlaží památky zapsané na seznamu UNESCO.  

Z horní terasy se mohli pokochat nádherným výhledem na hrad Špilberk. Ve třetím podlaží obdivovali ložnice rodičů, dětí a jejich chůvy.  

To nejkrásnější na ně ale čekalo v hlavním obytném prostoru ve druhém patře. Prostor rozdělený onyxovou stěnou, křesla Brno, knihovna, krásná zimní zahrada, okna, která se dají celá zasunout, nebo kulatý stůl, u kterého se údajně psaly dějiny. Překvapila také na svou dobu velmi dobře vybavená kuchyně. 

Ohromeni však žáci byli tím, co se skrývá za zavřenými dveřmi v prvním nadzemním podlaží. Chlapce zřejmě zaujala především strojovna vzduchotechniky, nebo elektrického spouštění oken, děvčata obdivovala „moderní“ pračku a trezor na kožichy.  

Nakonec si někteří odnesli i suvenýry v podobě tašek s nápisem „less is more“, který charakterizuje architekturu celé této unikátní stavby.  

Mgr. Jana Hodovancová 

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz