Den památky obětí holocaustu

AktualityUncategorizedKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Den památky obětí holocaustu

Dne 27. ledna se žáci deváté třídy zúčastnili pietního aktu u příležitosti Dne památky obětí holocaustu, který tradičně pořádá ZŠ Merhautova. Právě v prostorách této školy bylo za druhé světové války sběrné středisko, kde se shromažďovali Židé a Romové k transportům do koncentračních táborů. Za války bylo z Merhautovy ulice odvezeno dvanácti transportními vlaky celkem 10 080 osob, konce války se dočkalo jen 841 z nich. Jednou z přeživších je i Bedřiška Felixová, která byla letos nejvzácnějším hostem pietní akce. Kulturní program zajišťovali mimo jiné také bývalé pěvkyně Janáčkovy opery a smyčcové kvarteto z brněnské konzervatoře. Akci doprovázely také výstavní panely, na kterých prezentovaly svoji práci školy z Brna a okolí. Mezi nimi byla i naše škola. Žáci devátých tříd vystavovali svoji výtvarnou tvorbu motivovanou kresbami a malbami židovských umělců v Terezíně a Osvětimi, s jejichž osudy se seznámili během hodin dějepisu.

Mgr. Petra Dvořáková

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz