Představení Hamlet on the Road

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Představení Hamlet on the Road

Jako funerální muzikál inspirovaný poetikou jarmarečních kočovných loutkařů, tak uvedlo divadlo Radost shakespearovu tragédii. Představení Hamlet on the Road se ve středu 16. listopadu účastnili žáci 7.A, 8.A a 8.B.

Příběh prince Hamleta, jeho zavražděného otce a ovdovělé matky Gertrudy, která se vdala za bratra zesnulého krále Claudia, příběh nešťastné Ofélie, jejího bratra Learta a jejich otce Polonia vypráví prapodivná kočující herecká společnost, uvádějící loutkového Hamleta ve starobylém překladu. Všechny slavné monology zpívá s vlastním hudebním doprovodem. Je to vskutku podivná herecká společnost, jedním z jejích členů je dokonce hrobník! Aktéři se do svých rolí ponoří natolik, že vražednému šílenství jedné z nejkrvavějších shakespearovských tragédií nakonec sami podlehnou…1)

  1. https://divadlo-radost.cz/repertoar/218/hamlet-on-the-road

Mgr. Jana Hodovancová

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz