Po stopách Francouzů v Brně

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Po stopách Francouzů v Brně

Ve čtvrtek 5. května se žáci 7. a 8. tříd, kteří si vybrali francouzštinu jako druhý cizí jazyk, zúčastnili akce, která se konala v rámci letošního festivalu Bonjour Brno – Po stopách Francouzů v Brně.

Děti se tak dozvěděly, z jakých důvodů strávila svůj nedobrovolný pobyt v Brně Blanka z Valois, první žena Karla IV., kde by našly dvojjazyčnou desku připomínající Napoleonův pobyt v Brně, že „největším Brňanem 17. století“ byl Francouz Raduit de Souches a další informace týkající se francouzských osobností, které pobývaly, ovlivnily či byly spjaty s osudem města Brna.

Komentovanou prohlídku vedla paní Mgr. Jana Amadou česky, s občasnými francouzskými výrazy.

Mgr. Lucie Lísková, Mgr. Eva Zemanová

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz