Legionáři

5. A5. B5. C5. DKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Legionáři

Žáky 5. ročníků navštívili nadšenci ze Spolku vojenské historie Renata z Brna. Ve vojenských uniformách českých legionářů bojujících v  ruské, italské a francouzské armádě přiblížili žákům názorně problematiku 1. světové války, účast našich vojáků – legionářů v boji proti Habsburkům a seznámili žáky s dobou vzniku Československa. Děti upoutali jak svým zajímavým vyprávěním, tak i různými historkami ze života na frontě, ale i názornými pomůckami, jako např. puškami s bajonety, střepinami bomb a polním vybavením každého tehdejšího vojáka. Na závěr si žáci mohli poslechnout projev T. G. Masaryka k dětem po vytvoření naší samostatné Československé republiky.

Všem aktérům této zajímavé besedy patří velké poděkování a žákům 5. ročníků se jistě  mnohem lépe pamatuje učivo o zmíněné 1. světové válce.

PaedDr. Helena Malůšková

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz