Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Naše škola se letos poprvé zapojila do pietní akce pořádané u příležitosti Dne památky obětí holocaustu na ZŠ Merhautova. Žáci 9. A připravili výstavní panely, na kterých prezentovali své práce k tomuto smutnému období našich dějin. Představili svůj projekt Kameny zmizelých: „Naše třída se rozhodla vydat po stopách kamenů zmizelých, což jsou dlažební kostky upomínající na oběti holocaustu. Ty nás zavedly k rodině Kirschnerových, konkrétně k Reneé Gerty Kirschnerové. Její dcera nám přišla povykládat o své matce, která prošla koncentračním táborem. Toto téma nás natolik zaujalo, že jsme vyrazili na exkurzi do koncentračního tábora Osvětim a Březinka.“

Mgr. Petra Dvořáková

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz