Divadelní představení

5. BKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadelní představení

V prosinci žáci 5. B třídy nacvičili divadelní představení O Kozinovi a Lomikarovi z dějin českého národa z oblasti Domažlicka. Do nácviku se zapojili všichni žáci – někteří jako herci, někteří jako osvětlovači, jiní jako „kulisáci“. Do hry vložili vlastní nápady, a tak se podíleli i na režírování. V posledním předvánočním týdnu pak proběhla premiéra pro rodiče, kterým touto cestou patří velké poděkování za pomoc při výběru či půjčení úžasných kostýmů.  Následně se nám podařilo představení zahrát skoro všem třídám 1. stupně. Divákem se stal také náš pan ředitel.

Žáci si vyzkoušeli, jaké je, něco vymyslet, ztvárnit a zaujmout obecenstvo. Velká pochvala patří všem žákům, zejména hlavním hrdinům Kozinovi a Lomikarovi a vypravěčkám, které celý příběh doprovázely. Nechyběla také světelná technika a kouřové rekvizity. Žákům se podařilo zahrát historický příběh s napětím, elegancí i trochou humoru.

Vypracovala: PaedDr. Helena Malůšková

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz