Záložka do knihy spojuje školy

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Záložka do knihy spojuje školy

Žáci 6. ročníků se v říjnu zapojili do projektu Knihovny Jiřího Mahena v Brně Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst. Cílem tohoto projektu, který vznikl ve spolupráci se Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě, je navazování kontaktů mezi českými a slovenskými školami a podpora čtenářství.

Úkolem žáků bylo vytvořit záložku do knihy a libovolnou technikou ztvárnit téma projektu List za listem – baví mě číst. Každý žák namaloval na papír vystřižený do libovolného tvaru listu ze stromu oblíbenou knižní nebo dětskou seriálovou postavičku – Rumcajse, Rákosníčka, Boba a Bobka, Pata a Mata, Krtečka atp.  Záložky byly společně s propagačními materiály o Brně a okolí, informacemi o naší základní škole a osobními dopisy od žáků zaslány přidělené partnerské škole na Slovensko. Bratislavská škola šesťáky potěšila různorodými záložkami, průvodním dopisem a křížovkou, která obsahovala informace o Slovensku.

A výsledek? Spolupráce již probíhá  – slovenští žáci pracují v hodinách slovenštiny s českými dopisy, děti spolu komunikují a snad se můžeme těšit na osobní setkání.

Více informací o projektu na https://www.kjm.cz/zalozka-spojuje.

Mgr. Jana Hodovancová

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz