Historie na vlastní oči

AktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Historie na vlastní oči

Na začátku listopadu jsme se žáky z osmé a devátých tříd strávili dva dny v Polsku. První den nás čekala prohlídka koncentračního tábora Auschwitz a Aushwitz – Birkenau. Čtyřhodinová prohlídka probíhala v češtině a zavedla nás do míst, kde během druhé světové války zemřelo více jak milion lidí, z nichž většina byli Židé. Na vlastní oči jsme viděli, co to byl holocaust, a seznámili se s jedním z nejhorších období dějin. Na tomto místě jsme si uvědomili, jak křehké a pomíjivé je lidské štěstí a kam můžou lidstvo dovést vyhrocené myšlenky nacionalismu a rasismu. Druhý den naší exkurze nás už čekala lehčí témata, nejprve solné doly ve Veličce a odpoledne metropole Malopolského vojvodství a druhé největší město dnešního Polska – Krakov. I přes nepřízeň počasí jsme navštívili hradní návrší Wawel, hlavní náměstí Rynek, Jagellonskou univerzitu a prošli si židovskou čtvrť Kazimierz.

Mgr. Petra Dvořáková


 

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz