AktualityVýchovné poradenstvíKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Změny v přijímacím řízení v souvislosti s řešením mimořádné situace v důsledku šíření koronavirové nákazy

V souvislosti s opatřeními proti šíření koronavirové nákazy nastanou některé změny v přijímacím řízení na střední školy:

1. Změna termínu jednotných přijímacích zkoušek:

Dle vyjádření MŠMT proběhnou jednotné přijímací zkoušky na střední školy místo plánovaného dubnového termínu nejdříve 14 dnů ode dne obnovení výuky na školách. Konkrétní termín určí dle aktuální situace MŠMT (předpokládá se nejdříve ve druhé polovině května, případně začátkem června).

1. Testy budou mít stejnou formu i obsah jako v předešlých letech (tj. test z matematiky 70 minut, test z českého jazyka a literatury 60 minut).

Beze změny zůstávají také kritéria přijímacího řízení, stanovená řediteli konkrétní SŠ.

1. Termín přijímací zkoušky bude jen jeden (místo dvou, jak tomu bylo v předchozích letech). Žáci budou vykonávat zkoušku na té škole, kterou uvedli v přihlášce na 1. místě. Výsledky z přijímací zkoušky se budou předávat na obě školy (tj. i na školu, která je uvedena v přihlášce na 2. místě a kde přijímací zkoušku žák fyzicky nevykonává).
  2. Budou zkrácené termíny pro vyhodnocení zkoušek oproti minulým rokům, aby se uchazeči o studium výsledek dozvěděli co nejdříve.
  3. Vzhledem k uzavření školy a přerušení výuky doporučujeme věnovat dostatek času domácí přípravě. Zde uvádíme některé užitečné odkazy:

www.cermat.cz (množství testů, včetně testů ilustračních)

www.scio.cz

www.didaktis.cz

www.fraus.cz

www.skolasnadhledem.cz

www.msmt

Mgr. Jitka Žemlová

výchovný a kariérní poradce školy