Návštěva vily Tugendhat

6. AAktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Návštěva vily Tugendhat

V listopadu absolvovali žáci šestého ročníku edukační program Vila Tugendhat jako příklad luxusního moderního bydlení. Žáky čekala interaktivní komentovaná prohlídka obytných prostor a technického zázemí vily, která se shoduje s druhým technickým prohlídkovým okruhem, jenž je nabízen veřejnosti.

Malí návštěvníci byli ohromeni otevřeným prostorem, který není rušen žádnými překážkami v podobě prahů či klasických dveřních zárubní. Dívky ocenily především na tehdejší dobu moderní vybavení koupelen i zabudování malého toaletního koutku v pokoji chůvy. Chlapce zaujala místnost, která sloužila jako trezor, nebo vzduchotechnika. Všichni obdivovali zimní zahradu, onyxovou stěnu a obrovská okna ve skleněném pokoji. Zde na ně čekaly pracovní listy, prostřednictvím kterých si mohli ověřit, co všechno si z prohlídky zapamatovali. Jedna z žákyň nám dokonce zahrála na klavír.

Návštěva nedávno zrekonstruované vily Tugendhat, jež je na seznamu památek UNESCO, byla jistě příjemným oživením výuky.

Mgr. Jana Hodovancová

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz