Exkurze do vily Tugendhat

8. AAktualityKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Exkurze do vily Tugendhat

Ve čtvrtek 7. března jsme šli na exkurzi do vily Tugendhat, která je jedinou památkou v Brně na seznamu UNESCO. Měli jsme svoji průvodkyni, která nás prováděla každou místností a říkala nám, k jakému účelu pokoj a zařízení sloužily. V obývacím pokoji byl klavír značky Petrof, na který jsme si mohli zahrát. Z terasy byl krásný výhled na Brno. Líbila se nám stěna, která byla z onyxu z pohoří Atlas. Když zasvítilo slunce, tak skrz kámen prosvítalo světlo. Z pokojů nás zaujal pokoj paní Gréty a obývací část s červeným křeslem. Po prohlídce vily a technického zázemí jsme šli na zahradu, kde jsme se konečně mohli vyfotit.

  1. A a Petra Dvořáková

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz