Informace o studiu na středních školách s talentovou zkouškou

9. A9. BAktualityVýchovné poradenstvíKomentáře nejsou povolené u textu s názvem Informace o studiu na středních školách s talentovou zkouškou

Termín pro odevzdání přihlášek na školy umělecké a školy se sportovním zaměřením:Informace o studiu na školách s talentovou zkouškou

do 30. 11. 2017

Před tímto termínem do 15. 11. 2017 je nutné přinést přihlášku do ZŠ, aby se doplnil prospěch za uplynulá období a další údaje na 2. straně přihlášky.

K přihlášce je vhodné zajistit si jako přílohu diplomy, ocenění, výsledky soutěží atd., které mohou žákovi pomoci k lepšímu umístění v celkovém pořadí.

Termíny talentových přijímacích zkoušek nejsou pevně dané, každá škola si termín stanoví sama a ten je uchazečům předán při odevzdání přihlášek. Většinou se jedná o první a druhý týden po vánočních prázdninách. Přesná kritéria talentové přijímací zkoušky naleznou uchazeči na webových stránkách příslušné SŠ (doporučuji podrobně přečíst – s předstihem, neboť někde je povinná lékařská prohlídka – sportovní obory).

Kromě těchto talentových zkoušek je součástí přijímacího řízení na tyto školy splnění jednotné přijímací zkoušky, kterou uchazeč vykoná v řádném stanoveném termínu (12. 4. a 16. 4. 2018) na konkrétní SŠ, na kterou odevzdal v listopadu přihlášku.

Sledujte pozorně webové stránky konkrétních středních škol – naleznete zde aktuální informace o přijímacím řízení.

Mgr. J. Žemlová, výchovná a kariérová poradkyně ZŠ

 

© 2016 ZŠ Janouškova 2 Brno | ZenSoft.cz